Дистанційне навчання 5 клас



30 квітня

Тема: У музичному театрі. Балет.
Пригадайте, які жанри театрального мистецтва можна побачити у театрі ?






Сьогодні ми з вами на уроці дізнаємося про диво! Воно живе з нами поруч. Його неможливо торкнутися рукою, але можливо відчути та побачити. Це диво здатне змусити нас сміятися і плакати. Воно народжується, живе  і зачаровує нас у театрі. Має красиву та чарівну назву – БАЛЕТ !
Пригадайте, що таке балет? Чим цей вид мистецтва відрізняється від опери?


Звичайно, танець і балет – це не одне й те саме. Але танець лягає в основу балету. Справжній балет – це самостійний і оригінальний вид театрально-сценічного мистецтва. Танець у балеті не потребує допомоги слова чи пісні. Балет може самостійно за допомогою рухів, жестів малювати художній образ та розкривати сюжет твору, висловлювати думки та почуття героїв.
Прагнучи   зробити   свій танець легким, повітряним, танцівниці намагалися встати на кінчики пальців, що привело до винаходу пуантів,  розвитку техніки жіночого  танцю.
Що таке балет ? Французьке слово "ballet" виникло від італійського baletto  - що значить танець. Ось вже три сторіччя цим словом називають виставу, де поєдналися музика і танець, драматичне та образотворче мистецтво. Балет виник в Італії, розквітнув у  Франції та розповсюдився у Росії. Трохи пізніше балет зачарував і Україну. У великих і не дуже великих містах, як Харків, Київ, Одеса, Полтава відбувалися балетні вистави.
Балет поєднує у собі музичне мистецтво, хореографію, літературу, образотворче мистецтво, акторську майстерність.
Давайте разом поміркуємо над наступними питаннями.

Яку роль у балеті  відіграє письменник, лібретист, композитор, балетмейстер, художник-декоратор? Кого я забула назвати у цьому ланцюжку ?( Глядач).
 Балет - яскравий світ танцювальних рухів, жестів, міміки. Однаково важливі у балеті три складові частини – класичний танець, характерний танець і пантоміма. Кожна складова балету має свої особливості.
Класичний танець – дуже граціозний. Всі його рухи і пози витончені та піднесені.
КЛАСИЧНИЙ ТАНЕЦЬ
«Лускунчик» Петра Ілліча   Чайковського — один   із   найпопулярніших у світі балетів, який у багатьох країнах став частиною новорічно-різдвяного святкування. В основу лібрето цього балету покладено сюжет казки Е. Т. Гофмана «Лускунчик та мишачий король». Композитор створив геніальну музику, найголовніша тема якої — пошуки людиною своєї справжньої суті.
Характерний танець – побудований на основі не класичних, а народних хореографічних елементів.
ХАРАКТЕРНИЙ ТАНЕЦЬ
А.Хачатурян Балет «Гаяне». У сучасній версії балету від початкового задуму залишився тільки любовний трикутник Гаяне, Армена і Гіко. Події відбуваються в вірменському селі. Серед її жителів - юна красуня Гаяне, в яку закоханий Армен. Їх любов хоче розбити невдаха суперник Армена Гіко. Він усіма силами намагається завоювати прихильність дівчини. Це йому не вдається, і він зважується на помсту. Гіко влаштовує викрадення красуні, але слух про злодіяння швидко розходиться по всьому селищу. Обурені жителі допомагають Армену знайти і звільнити Гаяне, а Гіко змушений рятуватися втечею від презирства односельчан. Балет закінчується веселим весіллям, на якій всі танцюють і веселяться.
 Дуже важлива складова частина балету – пантоміма. Це грецьке слово позначає « все відтворюючий наслідуванням». Це рухи, жести, якими актори ніби розмовляють одне з одним. За допомогою пантоміми передається зміст вистави, розвиток її сюжету.
ПАНТОМІМА
Роберт Шуман «Карнавал». Р.Шуман –  представник німецького романтизму Роберт Шуман, автор балету «Метелики», написав в 1835 році цикл фортепіанних п'єс «Карнавал», що складається з двадцяти однієї частини. Під назвою: Карнавал. Маленькі сцени, написані на чотири ноти.
Це програмний твір, в музиці відображені характери героїв: традиційних казкових П'єро, Арлекіна, Коломбіни і Панталоне, що відносяться до особистої міфології Шумана Флорестана і Евсебія, а також цілком реальних Паганіні і Шопена.
Балетмейстером Михайлом Фокіним поставлено балет на музику Роберта Шумана в 1910 році, прем'єрне представлення якого відбулося 20 лютого, в залі Павлової. Художник-постановник Л. Бакст.
Пригадайте, про що розповідається в казці «Лускунчик та мишачий король». Які фрагменти з цього балету ви слухали раніше?
Перегляд фрагменту балету "Лускунчик" П.І. Чайковського.


Слухання та розучування пісні «Школярі - школярики» сл. О.Вратарьова, муз.О.Злотник ( підр. Стор.132-133).




1.На підвіконні в класі квіти,
Навпроти — Гоголя портрет.
А ми блукаємо по світу
 Через мережу Інтернет
Якби не вчилися у школі,
 Ніколи б не почули ми
  Про теорему Піфагора
І про частинки «не» і «ні».
Приспів:
Школярі-школярики, очі, як ліхтарики...
По законах фізики – зимно край вікна.
Школярі-школярики, очі, як ліхтарики...
По законах лірики – круглий рік весна!

2.Але найкращий час у школі,
   Це добре знає  кожен клас,
   Коли співа веселий дзвоник
   І на перерву кличе нас.
   У всіх такі цікаві теми –
   Про макіяж і Брітні Спірс.
   І  тільки  мій  рудий  Ромео
   Про мене знов складає вірш.






9 квітня
Музичне мистецтво

Тема:  Музика та їнші види мистецтва 
https://www.youtube.com/watch?v=q57oWVxinUU



02 квітня
Музичне мистецтво


Тема: Вокальна музика.





26.03.2020          СИМФОНІЧНА МУЗИКА
         Симфонічною називають інструментальну музику, призначену для виконання симфонічним оркестром. Для нього створено багато музики різних жанрів і форм. Оркестрові твори — симфонії, увертюри, концерти тощо — писали композитори минулого і сучасності.


      Симфонії   мангеймських   композиторів  приводили у захват
Вольфганга Амадея Моцарта — великого композитора-симфоніста, який подарував світові класичний (зразковий) тип симфонії.
     Перегляньте уривок  фільму про В.А. Моцарта за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=DkQGWGLiVJg
Музичне сприймання.
     Прослухайте першу частину симфонії В. А. Моцарта, намагаючись простежити, як розвивається головна тема, як змінюється музика.
Музичний калейдоскоп
Партитура «Котячої симфонії»
     Цю п'єсу, створену німецьким композитором Моріцем ван Швіндом, справді можна виконати. Адже силуети котів спираються на конкретні ноти. До речі, вказано, що свій твір композитор написав саме для скрипки.
Музична скарбниця казок і легенд
     Про  казкову  таємницю  маленького  Моцарта  ми  можемо  дізнатися  з  казки  Г. Циферова  «Таємниця  запічного  цвіркуна»https://www.youtube.com/watch?v=fGbXqOia-TQ
     Вокально- хорова робота
Знайомство з дитячою піснею Ірини Кириліної «Зелене слоненя»
Підручник Музичне мистецтво 5 клас Л.Масол за QR кодом 
Домашнє завдання
     Інтерактивна гра  Життя і творчість Амадея Моцарта   за QR кодом
Склади  пазли  Портрет  В. Моцарта  за QR кодом

Інтерактивна гра  Професійна музика

ДЯКУЮ! УСПІХІВ!

Немає коментарів:

Дописати коментар